سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نیمکت آخر

ستایشگر معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت نه اندیشه ها را

گزارش تصویری/راهپیمایی محکومیت جنایات رژیم آل سعود

همزمان با سراسر کشور مردم مومن و انقلابی شهرصحنه بعد از خطبه های نماز حمعه با شرکت در راهپیمایی حمله نظامی به مردم مظلوم و بی دفاع یمن را محکوم کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[ شنبه 94/2/19 ] [ 11:21 صبح ] [ شبنم موحد ]

نظر

با اجازه تو


معلم مهربانم


دوستت دارم که به ما آموختی

که اول به خدا اشاره  کنیم و بعد صحبت کنیم...[ چهارشنبه 94/2/9 ] [ 9:27 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

چه کنم با کتاب یاد نداد استادمآیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که هنر چرا در مدارس تدریس می شود؟
هدف از کنجاندن یک واحد درسی به عنوان هنر چیست؟
در این مقاله از اهمیت هنر و راهای استفاده از آن مختصرا می پردازیم.

 
درس هنر یکی از موارد آموزشی دوره ابتدایی است که در برنامه هفتگی پایه های اول و دوم ابتدایی هفته ای 2 ساعت و در سالهای سوم تا ششم هفته ای 1 تا 2 ساعت تغییر می کند.
شاید با خودمان بگوییم که هنر اگر درس مهمی بود حتی یک کتاب داشت باید بگوییم ، از آنجا که یکی از اصولی که برنامه ریزان درسی برای درس هنر انتخاب کرده اند پرورش خلاقیت است و ارائه الگو باعث کاهش خلاقیت می گردد این واحد درسیبدون کتاب مانده است اما کتابهایی برای معلمان تالیف شده است زیرا هر چه علم معلم در این زمینه بیشتر باشد می تواند راههای زیادی را به کار بندد که کودک خلاق شود و زمینه شکوفایی استعداد فراهم .
یقینا کم و بیش همه ما با انواع هنر آشنایی کافی داریم اما شاید کمتربه این موضوع توجه کرده ایم که چرا تنها نقاشی و کاردستی جز هنرهای آموزشی این مقطع هستند و دلیل آن تنها این مسئله است که نقاشی و کاردستی به خلق زیبایی آفرینی ها کمک می کند و مکملی برای دیگر امور آموزشی می باشد و بیش از هنر های دیگر کارایی دارد.
هدف از تدریس درس هنر در مدارس ابتدایی ساختن یک هنرمند نیست ، زیرا هنر یک علم نیست ؛ بلکه یک امر فطری و ذاتی است که خداوند در نهان هر کسی به ودیعه نمی گذارد و به زبا ن ساده باید گفت که افراد هنرمند هنرمند به دنیا می آیند.
در مدارس گاهی شاهد دانش آموزانی هستیم که به این درس اهمیت خاصی می دهند و به صورت جدی تر و عمیق تر نسبت به دیگر همسالان خود به هنر علاقه نشان می دهند و می توان در این دانش آموزان نبوغ و استعداد خدادادی هنری را دید.
به هنر به دید علمی نگاه نکنید چون هنر علم نیست بلکه زیبایی افرینی ها به شکلی ساده و افکار است احساسات است که همراه ذوق و رنگ همراه شده ...
با هنر ساده باشیم چون هنر احساس پاک و ساده ای بیش نیست.


در اینجا چند موضوع ساده اما پر از نکات خلاقانه را بیان می کنیم که می تواند درس هنر را ، راهی بسوی خلاقیت کودک باز کند :


1-    برای دانش آموز ان خود و یا در منزل برای کودک خود یک داستان تعریف کنید و از او بخواهید که داستان را نقاشی کند . از این طریق می توان به روحیات آنها پی برد.
2-    شنیدن یک آهنگ ملایم سر کلاس ایجاد کنده یک حس خوشایند باشد . کافی است یک ملودی ملایم را سر کلاس و یا منزل پخش کنید و از آنها بخواهید پس از شنیدن آن نقاشی کنند.
3-    از دانش آموزان بخواهید آخرین خوابی را که دیده اند نقاشی کنند.
4-از دانش آموزان خود بخواهید آرزو ها و رویاهایشان را نقاشی کنند.

اگر شما نیز پیشنهاد یا تجربه خاصی  دارید در قسمت نظرات بیان کنید .[ جمعه 94/2/4 ] [ 12:1 صبح ] [ شبنم موحد ]

نظر

::

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه

الکسا