سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نیمکت آخر

ستایشگر معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت نه اندیشه ها را

بچگیامون


[ جمعه 92/2/27 ] [ 9:3 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

خط تیره

معلم میدانست !

فاصله ها چه بروزمان می آورد که به خط فاصله می گفت :

                                                                   "خط تیره"...

 
[ سه شنبه 92/2/24 ] [ 2:14 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

خط فاصله
میان آن همه الف و ب و مشق دبستان …

آنچه در زندگی واقعیت داشت خط فاصله بود …


images.jpg


[ سه شنبه 92/2/24 ] [ 2:10 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

کاردستی های جالب و آسان با دکمه -

کاردستی های جالب و آسان با دکمه


در اغلب خانه ها دکمه های تک شده در سایز ها و رنگهای مختلف وجود دارد که بدون استفاده مانده اند. در این نوشته از کاردستی های بازیافتی،

طرز درست کردن کولاژ وکاردستی هایی ساده و جالب  با استفاده دکمه ها،  نشان داده شده است.

کاردستی با دکمه

کاردستی با دکمه

این کاردستی ها بسیار ساده ساخته می شوند . وسایل لازم برای این کاردستی ها چسب ؛ قیچی ؛ مقوا و کاغذ های رنگی است.

به عنوان نمونه،  کارت تبریک زیبای بالا به سادگی با بریدن تکه هایی از کاغذ رنگی به شکل دایره و نیز بریدن شکل  تنه درخت و چسباندن آن به همراه دکمه روی مقوا درست شده است.

ادامه مطلب...

[ دوشنبه 92/2/16 ] [ 5:52 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

آموزش کاردستی با کاغذ انار

آموزش کاردستی با کاغذ انار


کاردستی کودکان با کاغذ

آموزش کاردستی انار و هندوانه و  کلاژ انار را از سری آموزش های کاردستی کودکان در ادامه ببینید:

 

یکی از رسم های قدیمی و خوب ایرانیان، شب یلدا می باشد. برای آشنا کردن کودکان با مراسم شب یلدا می توانید از شعر  و کاردستی  این نوشته استفاده نمایید.

در این نوشته دو نوع کاردستی انار برای شب یلدا برای کودکان مهد کودک؛  پیش دبستانی و دوره دبستان  آموزش داده شده است.

علاوه بر کاردستی انار ؛ شما می توانید از کاردستی با کاغذ رنگی هندوانه  کودک سیتی هم برای شب چله استفاده نمایید.

 

از این کاردستی برای واحد کار خوراکیها در مهد کودک و پیش دبستانی و برای یاد دادن انواع میوه ها به کودکان هم می توان استفاده نمود.

  ادامه مطلب...

[ دوشنبه 92/2/16 ] [ 5:50 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

آموزش کاردستی روز مادر + دانلود نقشه کاردستی


کاردستی با کاغذ

ضمن تبریک روز مادر به همه مادران مهربان و زحمتکش، آموزش کاردستی با مقوای مادر و فرزند و نقشه قابل دانلود این کاردستی زیبا را در ادامه ببیند:

  

دیزاین این کاردستی بسیار زیباست و طرح آن  معنی دار و بیانگر نقش حمایتی مادر برای فرزند است.

درست کردن کاردستی با کاغذ / مقوای مادر و فرزند، ویژه روز مادر بسیار ساده است و رده سنی خاصی ندارد و به عنوان کاردستی  نوجوان تا کاردستی مهد کودک و پیش دبستانی قابل استفاده است.

الگوی اجزای این کاردستی در دو مدل ، در انتهای این نوشته برای شما آمده است که پس از دانلود می توانید این کاردستی را برای روز مادر در کم تر از 20 دقیقه درست کنید.

این کاردستی را می توانید روی مقوای ضخیمی بچسبانید و آن را به صورت تابلو روی دیوار آویزان کنید و یا اینکه از آن به صورت کارت روی هدیه یا کارت تبریک روز مادر استفاده کنید.

  ادامه مطلب...

[ دوشنبه 92/2/16 ] [ 5:47 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

آموزش هنر در مدارس

آموزش هنر در مدارس، مؤلف هلن دالوندی، به وسیله سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت) منتشر شد. محتوای اصلی این کتاب، به فن آموزش هنر به کودکان اختصاص دارد. هنر به‌عنوان علمی مدون با اصطلاحات حرفه‌‌ای و مهارتهای منحصر به فردش، و با اساس آموزش و ثمرات بی‌نظیرش، موضوع اصلی این کتاب است.


به گزارش تبیان، کتاب "آموزش هنر در مدارس"، با هدف ارائه‌ی توانایی‌های لازم به معلمین هنر در مقطع دبستان، چاپ و منتشر شد.

بسیاری از دانشجویان رشته‌های هنری، در طی تحصیل یا پس از آن، برای همیشه یا مدتی به تدریس هنر در مقاطع گوناگون می‌پردازند. این در حالی است که تقریباً تمامی واحدهای درسی مورد مطالعه در طی تحصیلشان، در جهت ارتقای توانایی‌های علمی و عملی خود آنان بوده است، و نه هنرآموزی به دیگران.

این کتاب، به قصد دادن بصیرت و تواناییهای لازم برای تدریس هنر در دوره‌ی دبستان، تدارک دیده شده است و هرچند مخاطب اصلی آن دانشجویان هستند، اما محتوای آن برای تمام کسانی که به نحوی در جریان مسائل تعلیم و تربیت قرار دارند نیز، قابل استفاده است، چرا که امتیاز اصلی آن، یعنی ساده‌نویسی در بیان مطالب، موجب می‌شود تا خوانندگان با هر سطحی از معلومات، از آن بهره‌مند گردند.

هرچند مخاطب اصلی این کتاب دانشجویان هستند، اما محتوای آن برای تمام کسانی که به نحوی در جریان مسائل تعلیم و تربیت قرار دارند نیز، قابل استفاده است

کتاب، ضمن مطرح کردن مشکلات واقعی آموزش هنر، پیشنهادها و راهکارهایی به معلمان ارائه داده است، همچنین والدین پس از مطالعه آن می‌توانند صاحب مهارتهایی در تربیت هنری فرزندانشان شوند.

هنر درسی است، از حیث مضمون و دشواری، هم‌تراز با سایر علوم؛ لیکن چون نتیجه‌ی عینی و آشکاری مانند آموزش خواندن و نوشتن نداشته است، مورد سطحی‌نگری واقع شده و بی‌برنامه رها شده است. درواقع بخشی از مشکلات نظری تربیت هنری در نظام آموزشی ما، متأثر از این تصور است که قلمرو فرعی هنر، فاقد اهمیت لازم برای تنظیم و تدوین برنامه‌ریزی هدف‌مندی است.

ادامه مطلب...

[ دوشنبه 92/2/16 ] [ 5:44 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

روز معلم

ای که الفبای زندگی را از سرچشمه نگاهت آموختم

معلم عزیزم روزت مبارک  . . .

 

 

روز معلم www.5dabestani.mihanblog.com


[ پنج شنبه 92/2/12 ] [ 7:4 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

ترس از امتحان

 اون روزها ، وقتی دانش آموز بودیم ؛

  یکی از ترسناک ترین جملات دنیا ، این بود که :

 "  یه برگه از کیفتون بیارید بیرون "[ پنج شنبه 92/2/12 ] [ 7:3 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

کاربرد رسانه در اموزش

نقش رسانه های آموزشی در فرآیند یاددهی ـ یادگیری

    هدف این است که شاگرد بتواند تا حد امکان پدیده های علمی را توسط تجارب دست اول یا نزدیک به آن تجربه کند. هر اندازه شاگردان در طول زندگی خود تجارب بیشتری را به دست آورده باشند، بهتر و با موفقیت بیشتری قادر خواهند بود تا ادراکات خود را افزایش دهند. در زمینه تجربه پیامبر اکرم(ص) می فرماید: التجربه فوق العلم (تجربه بالاتر از دانش است) به همین جهت از طریق انتخاب و استفاده مدبرانه و صحیح از رسانه های آموزشی می توان امکانات بیشتری را در اختیار شاگردان قرار داد. رسانه های آموزشی به تمامی تجهیزات و امکاناتی اطلاق می شود که می توانند در محیط آموزشی شرایطی را به وجود آورند که در آن شرایط، یادگیری سریعتر، آسانتر، بهتر، با دوام تر و مؤثرتر صورت بگیرد. این گونه امکانات شامل وسایل (ابزار و آلات الکتریک) مواد (ورقه شفاف، فیلم و غیره) و موقعیت های آموزشی (نمایش، گردش علمی) است.
رسانه های آموزشی چیز تازه و نویی نیستند بلکه از زمانی که آموزش شروع شده است، رسانه ها نیز وجود داشته اند. بی شک یکی از نخستین رسانه ها بیان معلم، گچ و تخته سیاه بوده است. مدتی بعد عکس و سپس ضبط صوت، رادیو، فیلم، تلویزیون، ویدیو و رایانه جایی برای خود در جریان آموزش پیدا کردند. در سال های نه چندان دور رسانه ها را وسایل کمک آموزشی سمعی و بصری می نامیدند (وسایل کمک آموزشی سمعی و بصری اصطلاحاً به ابزار و آلات الکتریک مانند پروژکتورها اطلاق می شد) ولی در حقیقت رسانه های آموزشی چیزی بالاتر از وسایل کمکی هستند. زمانی که آنها به صورت صحیحی مورد استفاده قرار گیرند،  می توانند بر روی فرایند یادگیری تاثیرگذارند. رسانه ها برای برقراری ارتباط موثر در تدریس کلاسی که به صورت گروهی انجام می گیرد لازم و ضروری به شمار می آیند. اکنون رسانه های آموزشی جزیی تفکیک ناپذیر از فرآیند آموزش و یادگیری هستند آنها دیگر وسایل و موادی در حمایت آموزش نیستند بلکه رسانه ها خود نیز داده های آموزشیهستند. قش وسایل آموزشی در فرآیند آموزش ـ یادگیری
نقش وسایل آموزشی، بیشتر در چگونگی انتقال مفاهیم به شاگردان نهفته است و انتقال بهتر و موثر مفاهیم نیز از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. تحقیقات نشان می دهد که وسایل آموزشی مناسب، در انتقال و تفهیم و تاثیر

ادامه مطلب...

[ پنج شنبه 92/2/12 ] [ 7:1 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

:: مطالب قدیمی‌تر >>

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه

الکسا