سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نیمکت آخر

ستایشگر معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت نه اندیشه ها را

مامان میشه پیشم بمونی ؟مدت زمان زیادی تا شروع مدارس باقی نمانده و والدین کم کم کودکان خودرا برای حضور در مدارس و پیش دبستانی ها آماده میکنن
علاوه بر خرید وسایل مورد نیاز مدرسه و حال و هوای خوب این دوران طلایی یک مسئله اساسی در این میان است

" جدایی کودک از والدین در ساعات مدرسه "


جدا شدن کودک  از خانواده حتی ساعاتی کوتاه دروازه ای بزرگ برای کودک است برای ورود به دنیای آدم بزرگ هاست
پس میتواند سخت باشد و البته این سختی و قبول این شرایط بستگی به میزان وابستگی کودک به والدین دارد که هر چه کمتر باشد کنار آمدن با این شرایط برای کودک بسیار راحت تر خواهد بود.


در اینجا کودکانی که والدین شاغل داشته اند و در ابتدای دوران خردسالی در مهد کودک ها بوده اند ، با مدرسه و فضای آن بیشتر ارتباط برقرار میکنند و اضطراب جدای کمتری دارند .

 

 

نیمکت اخر

در این مقاله هدف اصلی بررسی شرایط کودکانی است که به مهد کودک نرفته اند و از والدین خود دور نبوده اند:


پیشنهاد اول ما این است که هنگام ثبت نام کودک در مدرسه آن را به همراه خود ببرید و کودک را با فضای مدرسه آشنا کنید ... میتوانید گردش کوتاهی در حیاط مدرسه بزنید و حتی از آب خوری مدرسه یک لیوان آب به او بدهید و سعی کنید با کودکانی آن روز برای ثبت نام آمده اند آشنایش کنید .


در مرحله دوم پیشنهاد ما این است که از خاطرات روز اول خودتان که ترس آور بوده و یا مشکلی برایتان پیش آمده چیزی نگویید... حد الامکان از خاطرات خوب و دوستان جدید و معلمین مهربان سخن بگویید و سعی در کاهش اضطراب کودک داشته باشید و مدرسه را پیش روی کودکتان  محیطی دوستداشتنی و شاد ترسیم کنید.


در مرحله سوم پیشنهاد میشود که لباس های مدرسه کودک را شب قبل مرتب کرده و کنار تخت کودک قرار دهید و بگویید که فردا منتظرین که او را در این لباس ببینید و فردای آن روز به همراه کودک به مدرسه بروید و از او عکس بگیرید و در تمام مسیر شاد باشید وبخندید و حد المقدور این روز را کودک شوید و با کودک شعر بخوانید و هر انچه را که میدانید کودکتان را شاد میکند را انجام دهید ... اگر تنها این یک روز را  رعایت کنید و او را به مدرسه مشتاق کنید روزهای دیگر اشتیاق به حضور در مدرسه را چهره کودکتان میتوانید ببینید.تذکرات :
معلم و یا ناظم مدرسه را از وجود اضطراب در کودک مطلع سازید.
سعی کنید در ساعات اولیه حضور در مدرسه کودک با یک یا چند کودک دیگر دوست شود .
بعد از اتمام ساعت مدرسه به دنبالش بروید و از مدرسه و معلم و دوستانش از اون سوال کنید .

 [ شنبه 95/5/30 ] [ 1:13 عصر ] [ شبنم موحد ]

نظر

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه

الکسا